AKTUALNOŚCI

Wakacje w bibliotece- Chwałowice

Kolejny raz Biblioteka Publiczna w Chwałowicach zorganizowała zajęcia wakacyjne dla młodych czytelników. Spotkania rozpoczęły się 05 i trwały do 29 lipca 2021 roku. W zajęciach wzięło udział 25 dzieci.

Okres wakacji jest wspaniałą okazją, aby poprzez różnego typu zajęcia oraz warsztaty zachęcić dzieci do odwiedzenia biblioteki, miejsca, w którym mogą bezpiecznie i ciekawie spędzić swój czas wolny.

Każdego dnia dzieci głośno czytały fragmenty książek o tematyce: przyrodniczej, ekologicznej, savoir-vivre. Następnie uczestnicy wakacyjnych zajęć wykonywały prace plastyczne dotyczące przeczytanych lektur. Najmłodsi malowali zwierzęta, ryby, postaci z bajek oraz ulubionych książek. Ponadto pracownicy biblioteki przeprowadzili z dziećmi warsztaty, w trakcie których malowano na szkle, wykonywano modele zwierząt, dając tym samym podopiecznym możliwość twórczej aktywności. 

Kolejnymi punktami wakacyjnych spotkań były warsztaty kulinarne oraz zabawy integracyjne. W trakcie zajęć nie zabrakło gier, quizów, zagadek, zabaw oraz ćwiczeń ruchowych.

W bibliotece pojawili się także goście: funkcjonariusze policji z komendy w Radomyślu nad Sanem, Kamila Piech – Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego i jednocześnie prezes Fundacji Pro Arte Et Historia zarządzającej zamkiem w Baranowie Sandomierskim oraz Jan Pyrkosz, Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem. Policjanci rozmawiali z dziećmi na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu komunikacyjnym oraz przedstawili szkodliwe skutki stosowania używek. Dzieci otrzymały odblaski oraz pamiątkowe gadżety. Pani Kamila Piech przybliżyła uczestnikom historię baranowskiego zamku, miejsca które nazywane jest „Małym Wawelem”. Na zakończenie przekazała na rzecz GPB w Chwałowicach książki oraz publikacje, z których będą mogli korzystać mieszkańcy naszej gminy

Jedną z atrakcji lipcowych spotkań była wycieczka rowerowa.  Dzieci wraz z opiekunami udali się na granice województw podkarpackiego i lubelskiego, miejsca które niegdyś stanowiło granicę zaborów. Znajduje się tam obelisk, o którym pisał Adam Mickiewicz w piśmie „Pielgrzym Polski”.

Warsztaty przeprowadzone w GBP w Chwałowicach zostały dofinansowane przez Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem.

Fot. – GBP

Tekst – PB

Skip to content