XI Narodowe Czytanie 2022

We wrześniu 2022 roku odbyła się 11. edycja Narodowego Czytania . Wydarzenie wpisało się w Rok Romantyzmu Polskiego ustanowiony z okazji dwusetnej rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.
Spotkania odbyły się w Bibliotece Publicznej w Chwałowicach, Bibliotece Publicznej w Antoniowie, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radomyślu oraz w Bibliotece Publicznej w Rzeczycy Długiej. Czytającymi byli: Wójt Gminy- Jan Pyrkosz, Dyrektor GCK- Teresa Lachowska, Anna Przywara, Elżbieta Jackowska, Zofia Moskal, uczestnicy Dziennego Domu Seniora + w Pniowie, pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy wraz uczestnikami placówki, mieszkańcy Rzeczycy Długiej, Agnieszka Martowicz- polonistka wraz z uczniami klas: VI, VII, VIII, nauczyciele- opiekunowie : Łukasz
Martowicz i Konrad Fietko z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chwałowicach.
W tym roku nie zabrakło takich utworów jak: “Romantyczność”, “Lilie”, “To lubię” , „Rybka”, „ Powrót Taty”, “Pani Twardowska”.
Uczestnicy mieli okazje obejrzeć film „ Świtezianka” w Bibliotece w Chwałowicach. Każdy mógł w swoim egzemplarzu dzieła Mickiewicza odcisnąć okolicznościową pieczęć. Wszyscy otrzymali pamiątkową widokówkę z Parą Prezydencką, mogli skosztować świeżo upieczonych bułeczek. Uczestnicy rozmawiali o problematyce i wymienili swoje spostrzeżenia dotyczące poezji pisarza.
W wydarzeniu wzięło udział 95 osób. Spotkania odbywały się w miłej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zapraszamy za rok.

GBP.