Ferie w bibliotece

Ferie zimowe są idealnym czasem do spędzenia go w sposób kreatywny i aktywny ze swoimi rówieśnikami, dlatego wiele ciekawych atrakcji przygotowała dla dzieci i młodzieży Biblioteka Publiczna w Chwałowicach.

Były wśród nich m.in. gry planszowe i edukacyjne, zajęcia  plastyczne, wspólne głośne czytanie bajek, zabawy integracyjne.

W zajęciach uczestniczyło dużo dzieci w wieku 4-13 lat, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

We wtorek z okazji „ Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego” uczestnicy zajęć przeczytali wierszyki pt.„ Językowe wygibasy” Anny Paszkiewicz. Nauczyli się również wymawiać poprawnie łamańce językowe.

W środę dzieci z  okazji „Dnia Dinozaura” wysłuchały historii o dinozaurach. Następnie namalowały pracę plastyczne

W Tłusty Czwartek odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci przebrały się za postacie z bajek. Razem bawili się uczestnicząc
z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się pączkiem, słodką przekąską i napić soku.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do naszej Biblioteki.

GBP Chwałowice