Pracownicy GCK podnieśli kompetencje a instytucja zyskała 6 laptopów

Pracownicy Gminnego Centrum Kultury zakończyli projekt „Sieć na kulturę w podregionie tarnobrzeskim”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). Celem projektu było podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników GSIK, rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży oraz zwiększenie potencjału techniczno-dydaktycznego GSIK biorących udział w projekcie.

W ramach projektu odbyło się dwuetapowe szkolenie z kompetencji medialnych. Pierwsze, 5-dniowe online dla pracowników GCK a następnie 30-godzinne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez pracowników GCK. Zebraliśmy 14 uczestników, którzy otrzymają certyfikaty.

Dzięki udziałowi w projekcie instytucja pozyskała 6 laptopów marki Lenovo.