Projekt pn. ,, Podróże po literaturze”

Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach – Biblioteki Publiczne zakończyły realizację projektu pn. ,, Podróże po literaturze”.

Projekt ten otrzymał dofinansowanie z MKiDN i powstał w ramach programu ,,Promocja czytelnictwa’’ na rok 2022.Patronat honorowy objął nad nim Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem.

,,Podróże po literaturze” to działania, które polegały na przeprowadzeniu akcji promującej czytelnictwo, bibliotekę oraz aktywność edukacyjną.

Udział w projekcie wzięły dzieci i młodzież ze wszystkich szkół Gminy Radomyśl nad Sanem. Łącznie do programu przystąpiło 607 osób w wieku 10 – 13 lat.

W ramach przedsięwzięcia zrealizowano następujące zadania :

1.Spotkanie z książką pt. ,,Afryka Kazika” – wspólne czytanie.

2.Warsztaty plastyczne – tworzenie mapy z podróży czytelniczej.

3.Spotkanie z podróżnikiem, pisarzem Dominikiem Wieczorkiewiczem.

4.Wycieczka autokarowa ,,Śladami pisarzy polskich” do Muzeum B. Prusa i S. Żeromskiego w Nałęczowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w projekcie „ Podróże po literaturze”.

Tekst i zdjęcia: GBP