AKTUALNOŚCI

Wakacje z Biblioteką w Chwałowicach

Biblioteka Publiczna w Chwałowicach zorganizowała zajęcia wakacyjne dla młodych czytelników. Spotkania rozpoczęły się 04 i trwały do 28 lipca 2022 roku. W zajęciach wzięło udział 40 dzieci.

Okres wakacji jest wspaniałą okazją, aby poprzez różnego typu zajęcia oraz warsztaty zachęcić dzieci do odwiedzenia biblioteki, miejsca, w którym mogą bezpiecznie i ciekawie spędzić swój czas wolny. Każdego dnia dzieci głośno czytały fragmenty książek o tematyce: przyrodniczej, savoir-vivre. Następnie uczestnicy wakacyjnych zajęć wykonywały prace plastyczne. Ponadto Pani Zofia Moskal oraz Panie z Dziennego Domu Senior + w Pniowie przeprowadziły z dziećmi warsztaty, w trakcie których malowano na szkle oraz szydełkowano. Kolejnymi punktami wakacyjnych spotkań były warsztaty kulinarne oraz zabawy integracyjne. W trakcie zajęć nie zabrakło gier, quizów, zagadek, zabaw oraz ćwiczeń ruchowych. Jedną z atrakcji lipcowych spotkań była wycieczka rowerowa. Dzieci wraz z opiekunami udali się do Łążku Chwałowskiego. W bibliotece pojawili się także goście Jan Pyrkosz, Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem oraz Izabela Szałaj, Zastępca Wójta. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Warsztaty przeprowadzone w GBP w Chwałowicach zostały dofinansowane przez Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem.

Tekst i zdjęcia : GBP Chwałowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content