Wycieczka na Wawel

W miniony wtorek, dzieci z Gminy Radomyśl nad Sanem, pracownicy Bibliotek Publicznych wraz
z nauczycielami i rodzicami mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Krakowa. Stanowiła ona formę nagrody za trud i pracę dzieci , które aktywnie uczestniczą w różnych formach zajęć organizowanych przez GCK oraz biblioteki.
Podczas tej wyprawy dzieci wraz z przewodnikiem zwiedziły Komnaty Królewskie, a także odwiedziły
Smoka Wawelskiego.
Drugim celem naszej wyprawy były Łagiewniki. Tutaj odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Kaplicę Wieczystej Adoracji oraz kaplicę klasztorną. Na koniec wycieczki mogliśmy podziwiać panoramę Krakowa z wieży widokowej.
Fundatorem tego przedsięwzięcia był Profesor Kazimierz Kuczman, który pozostawił w spadku znaczną kwotę, jako dofinansowanie do wycieczek mających w programie zwiedzanie Wawelu, z którym związał całe swoje dorosłe i zawodowe życie. Inicjatorem tej wyprawy był Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz, któremu serdecznie dziękujemy.

GBP Chwałowice