Świąteczny klimat w bibliotekach gminnych

Warsztaty robienia kartek

13 grudnia 2023r. dzieci z kl. I z PSP w Antoniowie wraz z wychowawczynią odwiedziły Bibliotekę Publiczną, aby porozmawiać o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.

Uczestnicy zajęć wysłuchali książki pt.” Boże Narodzenie”. Następnie opowiadali o zwyczajach świątecznych panujących w ich domach, o stole wigilijnym, kolędach, szopce i pasterce.

Na koniec uczniowie wykonali kartki świąteczne wraz z życzeniami , które zabrali ze sobą i obdarują nimi swoich bliskich.

Warsztaty okazały się wspaniałym pomysłem na trening cierpliwości, a efektem naszej pracy były prawdziwie unikatowe dzieła sztuki.

Pieczenie pierniczków

Biblioteka Publiczna w Chwałowicach zaprosiła przedszkolaków, uczniów kl.0,I,II i III na spotkanie związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia.

Dzieci wysłuchały świątecznych opowiadań w miłej atmosferze. Następnie uczestnicy zajęć wykonały ciastka piernikowe.

Artykuły na warsztaty zostały dofinansowane przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych  w Chwałowicach.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.