Dzień Książki w gminnych bibliotekach

Antoniów

23 kwietnia 2024 roku obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich pod hasłem „Czytaj
po swojemu”. Z tej okazji Bibliotekę odwiedziły dzieci z Alternatywnego Przedszkola w Antoniowie.
Podczas zajęć przedszkolaki wzięły udział w zabawach związanych z tematem zajęć, zapoznały się
książką pt. „ Jak się pisze wiersz” oraz wykonały pracę plastyczną. Na zakończenie uczestnicy
otrzymali medal „Przyjaciela Książki” .

Radomyśl nad Sanem

Wizyta klasy II wraz z opiekunem w bibliotece z okazji dnia książki.

Na początku wizyty dzieci poznały historię Dydka – leśnego licha na słomianych nogach, który wraz
z wodnicą Majką udaje się w podróż do księgarni, biblioteki i antykwariatu, poznając przy okazji różne rodzaje książek a także uczestnicząc w spotkaniu z pisarzem. Dzieci dowiedziały się także, jak powstaje książka od samego początku oraz co to jest katalog. Uczniowie mieli okazję poznać różnorodne książki, zdobyć nową wiedzę i rozwinąć swoje zainteresowania czytelnicze. Zobaczyli również najstarszą, najgrubszą i najmniejszą książkę w księgozbiorze. Na koniec lekcji bibliotecznej każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz zaproszenie do kolejnej wizyty. Dzieci opuściły bibliotekę z uśmiechem na twarzy i z nową wiedzą na temat korzystania z zasobów bibliotecznych.

Chwałowice

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Punkcie Przedszkolnym Jasia i Małgosi w Chwałowicach. Dzieci wysłuchały bajki o życzliwości i zobaczyły również jak wygląda najstarsza książka, która znajduje się w naszej bibliotece. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne oraz otrzymały medal Przyjaciela Książki.