AKTUALNOŚCI

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 2021 w naszych bibliotekach

Chwałowice

Pani Leokadia Gugała czytała maluchom z Punktu Przedszkolnego Jasia i Małgosi.

Radomyśl nad Sanem

W dniach od 26 maja do 1 czerwca trwa XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – akcja promująca czytelnictwo
i wartościową literaturę dla najmłodszych. W tym roku hasłem jest „Lubimy czytać polskich autorów”. Na początek prezentuję filmik z wierszem Wiesława Drabika pt.” Uciekł niedźwiedź”. Zachęcam do głośnego czytania dzieciom, szczególnie polskich autorów.

Joanna Szeliga

Rzeczyca Długa

W XX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, w dniu 1 czerwca udałam się z wizytą do przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Rzeczycy Długiej. Cieszę się, że po dość długiej przerwie właśnie w Dniu Dziecka mogłam odwiedzić dzieciaki, złożyć życzenia z okazji Ich święta i poczytać bajki. Jak głosi hasło tegorocznej akcji „„Lubimy czytać polskich autorów!” przedszkolaki wysłuchały bajek m.in. Wiesława Drabika, Urszuli Kozłowskiej i Doroty Gellner. Odpowiadały też na zagadki z książeczki „Zgadywanki dla dzieci”. Za świetną współpracę otrzymały książeczkę „Dobre wychowanie wierszem oraz słodki upominek. Przedszkolaki z kolei podziękowały za wizytę piosenką i promiennymi uśmiechami na twarzy. Z niecierpliwością czekam na następne spotkanie.
Dziękuję paniom i dzieciom za ciepłe przyjęcie!!!

Głośne czytanie w klasach I-III oraz w zerówce ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej.

„Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – W. Szymborska

Pragnę serdecznie podziękować uczniom i paniom wychowawczyniom za ciepłe przyjęcie oraz radosne uśmiechy. Gratuluję przemiłej atmosfery w szkole a uczniom skupienia podczas słuchania czytanych książek. Jestem pod ogromnym wrażeniem.


Agnieszka Swiątek

Skip to content