AKTUALNOŚCI

Ferie w bibliotece- fotorelacja

Ferie zimowe są doskonałym sposobem na aktywne i twórcze spędzanie czasu. Tak też właśnie było w naszych Bibliotekach Publicznych: w Antoniowie, w Chwałowicach i w Rzeczycy Długiej. Na uczestników czekały wspaniałe atrakcje m.in. wspólne głośne czytanie książek, zajęcia plastyczne, zajęcia kulinarne oraz zabawy integracyjne, a największą atrakcją był bal karnawałowy.
W zajęciach uczestniczyło dużo dzieci w wieku od 5 do 12 lat. W Bibliotece Publicznej w Antoniowie odbyły się Międzypokoleniowe Spotkania z Dziennym Domem Seniora + w Pniowie. Uczestniczące w zajęciach dzieci, Seniorzy i Panie upiekli, ozdobili serduszka oraz były warsztaty tworzenia kartek walentynkowych.
W Bibliotece w Chwałowicach odbyła się również pogadanka z Panią Dorotą , która opowiadała o pacyfikacji Borowa i okolicznych miejscowości. Była to lekcja historii, która przypomniała o trudnych czasach. W kolejnym tygodniu zajęć w Bibliotece Publicznej w Chwałowicach uczestnicy rozpoczęli od przeczytania książek pt. ,,Zimowe zabawy”, ,,Przygoda w Himalajach” i ,,Na szczytach gór leży śnieg”. Następnie przygotowali pyszne, kolorowe muffinki, pizzerynki oraz gofry. Ciekawym punktem były
zabawy z goglami wirtualnej rzeczywistości. Dzieci miały możliwość zobaczyć podwodny świat
oraz inne ciekawostki przyrodnicze.
Na koniec wykonały ciekawe prace plastyczne na folii.

Mamy nadzieję, że dzięki przygotowanym przez bibliotekarki różnorodnym formom skierowanym do dzieci i młozieży, mogły one w twórczy i kreatywny sposób spędzić czas ferii zimowych.

Chwałowice

Antoniów

Rzeczyca Długa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content