Kolędowanie 2022

W niedziele, 16 stycznia 2022 roku na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Chwałowicach odbyło się wspólne kolędowanie. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16:00, a na widowni zasiedli zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy naszej gminy.

Po wielce refleksyjnym wykonaniu kolędy „Cicha Noc”, Dyrektor GCK Teresa Lachowska przywitała wszystkich przybyłych. Gorąco podziękowała Hani Dudek, Antosi Jedlińskiej i Tosi Szkutnik za piękny śpiew,
a najmłodszym Sanowiślaczkom za śliczny taniec. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że „przez ostatnie dwa lata,
z powodu panującej pandemii nie mogliśmy się spotykać w naszym Domu Kultury, aby wspólnie „świętować” Narodziny Jezusa Chrystusa. Wprowadzane obostrzenia mocno ograniczały życie społeczne i religijne. Nie odbywała się wigilia, na którą od wielu lat zapraszaliśmy mieszkańców naszej gminy, nie celebrowaliśmy Święta Trzech Króli – naszych tradycyjnych Szczodroków, nie wystawialiśmy jasełek, nie mogliśmy się spotykać, aby wspólnie śpiewać polskie kolędy i pastorałki. Wykorzystajmy, zatem miło ten radosny czas, to dzisiejsze popołudnie i cieszmy się ze wspólnego spotkania. Jest to wspaniała okazja, aby jeszcze raz złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne, aby uśmiechnąć się do siebie i w ten jakże prosty sposób dodać sobie otuchy i pokrzepienia na rok 2022.”

Następnie głos zabrała wicewójt gminy Radomyśl nad Sanem – Izabela Szałaj. Z jej ust padły słowa uznania skierowane w stronę organizatorów uroczystości oraz serdeczne życzenia noworoczne. Kolejnym punktem imprezy były występy wokalno – instrumentalne. Na scenie zaprezentowali się bracia Szymon i Rafał Ryba, Tosia Szkutnik i Mateusz Rudy oraz duet akordeonowy Łukasz Kuchno wraz z synem Kacprem.

Tego wieczoru przepiękne tańce ludowe zaprezentowały także starsze grupy Sanowiślaczek, a grupa gimnastyczna „Amino” z gminy Annopol przedstawiła przed licznie zgromadzoną publicznością wielce spektakularny pokaz akrobatyczny.

Kolejnymi artystami naszej sceny byli: Jakub Czajka, podopieczny Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomyślu nad Sanem oraz pensjonariusze z domu dziennego pobytu Senior Plus w Pniowie. Po skończonych występach artystycznych uczestnicy niedzielnego spotkania uhonorowani zostali słodkimi upominkami, a zebrani goście częstowali się „szczodrokami”, które upiekły panie z Kół Gospodyń Wiejskich Chwałowice oraz Witkowice . Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, a zebranym gościom za tak liczne przybycie.Korzystając z okazji jeszcze raz życzymy wam wszystkiego, co najlepsze, dużo zdrowia i pomyślności. Niech rok 2022 będzie rokiem udanym, szczęśliwym i pełnym miłości.

Tekst: P.B.

Zdjęcia: M.L.