AKTUALNOŚCI

Kolędowanie w GCK

6 stycznia w Kościele Katolickim obchodzone jest Święto Objawienia Pańskiego, w tradycji polskiej zwane Świętem Trzech Króli.  Przypomina nam ono o wędrówce Mędrców ze Wschodu podążających za Gwiazdą Betlejemską, by dotrzeć do ubogiej, niepozornej stajenki i złożyć dary Dzieciątku Jezus.  Dzień Objawienia Pańskiego to w historii Kościoła jedno z najstarszych świąt. Zamyka ono cykl uroczystości religijnych – cykl okresu Bożego Narodzenia.

Z tej okazji, jak co roku na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Chwałowicach odbyło się wspólne kolędowanie i dzielenie się „szczodrokami”.

Uroczystość rozpoczął niezwykle refleksyjny występ Zosi Kozłowskiej, która wykonała pastorałkę „Tylko jedna jest taka noc”.

Następnie głos zabrała dyrektor GCK Teresa Lachowska, która ciepłymi słowami przywitała zebranych na widowni gości, wśród których znaleźli się: wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz, z-ca wójta Gminy Radomyśl nad Sanem Izabela Szałaj, w-ce przewodniczący Rady Gminy Radomyśl nad Sanem Stanisław Rybak, radna Powiatowa Leokadia Gugała, radni oraz sołtysi, dyrektor PSP w Chwałowicach Wioletta Maślach, pensjonariusze Dziennego Domu Senior + w Pniowie oraz mieszkańcy Gminy Radomyśl nad Sanem.

Istotnym punktem uroczystości był występ zespołu „Sanowiślaczki” zatytułowany „Mędrcy Świata Monarchowie z kolędą po Polsce”.  Przepiękny program słowno – muzyczny przygotowany przez panią Annę Strusińską rozgrzał serca zebranych na widowni gości.

Kolejnym punktem spotkania był występ Chóru „Lasowiacy” z MDK w Stalowej Woli, który działa pod dyrekcją Katariny Serediuk przy akompaniamencie Bartosza Kanacha. Pastorałki i kolędy rozbrzmiewały nie tylko na scenie, do wspólnego kolędowania dołączyli wszyscy uczestnicy spotkania.

Część artystyczną uświetnił układ akrobatyczny zaprezentowany przez grupy “Artes” z Antoniowa
i Chwałowic.

W piątkowy wieczór w imieniu samorządu oraz własnym serdeczne życzenia noworoczne złożył wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz, do którego dołączyła grupa kolędników z I klasy Podstawowej z Chwałowic wraz z wychowawczynią Ewą Kozłowską. Ze sceny rozbrzmiały słowa kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Ostatnim punktem spotkania było wręczenie nagród uczestnikom powiatowego konkursu na „Szopkę Bożonarodzeniową”. Recytacją wiersza w wykonaniu Julii Ziomek „Szczodry dzień, dobry dzień dajcie Chleba na tydzień, a szczodraków na dwa dni będzie wam ładni …” zakończyliśmy nasze spotkanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, a zebranym gościom za tak liczne przybycie. Korzystając z okazji jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze, dużo zdrowia i pomyślności. Niech rok 2023 będzie rokiem udanym, szczęśliwym i pełnym miłości.

Sponsorem tegorocznych „Szczodroków” było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Chwałowicach, a pyszne rogaliki upiekły panie: Elżbieta Jarosz, Leokadia Gugała, Barbara Szot, Maria Majewska, Teresa Jaśkiewicz, Marzena Rybak, Genowefa Tys, Anna Zbydniowska, Halina Kozłowska, Cecylia Sajda, Maria Maślach, Grażyna Trestka, Bożena Piłat, Teresa Stawiarska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content