DROGA DO ŁĄŻKA OFICJALNIE OTWARTA

Choć wielu z nas miało już okazję skorzystać z nowej drogi wiodącej z Chwałowic do Łążka Chwałowskiego, to właśnie 5 maja odbyło się jej uroczyste oddanie do użytku. W wydarzeniu uczestniczyli: Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Wójt Jan Pyrkosz, Wice Wójt Izabela Szałaj, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościeradów Mirosław Mach, Dyrektor GCK Teresa Lachowska, Radna Powiatowa Leokadia Gugała, Radni Gminni Cecylia Sajda i Stanisław Rybak, Sołtys wsi Łążek Chwałowski Renata Wojewoda, Sołtys wsi Chwałowice Adam Majewski.

Nowopowstały odcinek drogi asfaltowej mierzy 4,5km długości. Projekt został zrealizowany przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1,1 mln zł, podobną kwotę przeznaczyła Gmina Radomyśl nad Sanem. Z dużym wsparciem finansowym wyszło również Nadleśnictwa Gościeradów. Ostatecznie koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 2,5 mln zł.

M.L.