AKTUALNOŚCI

Działania biblioteczne w październiku

Dzień Anioła Stróża przypada na 2 października.

Jest to wyjątkowy dzień albowiem solenizantami w tym dniu są nasi Aniołowie Stróżowie.

Bibliotekarka udała się na spotkanie z dziećmi z Punktu Przedszkolnego Jasia i Małgosi. Wysłuchały historii o aniołkach oraz otrzymały słodki poczęstunek.

Lekcja biblioteczna” Poznajemy bibliotekę”

W październiku 2023r. gościliśmy kl.I z PSP w Antoniowie wraz z wychowawczynią.

Podczas wizyty dzieci poznały wszystkie sale biblioteczne, dowiedziały się kilku informacji o księgozbiorze i zasadach panujących w bibliotece. W czytelni miały chwilkę, by poprzeglądać znajdujące się w naszym księgozbiorze książki i wypożyczyć do domu.

Projekcja filmów dla dzieci w Bibliotece Publicznej w Antoniowie i na sali GCK w Chwałowicach :

„Moja mama Gorylica” (2021, reż. Linda Hambäck, Szwecja, Norwegia, Dania) to animowana adaptacja znanej w Polsce książki Fridy Nilsson. Film o miłości, inności, empatii i trosce o słabszych.Historia opowiada o małej Jonnie mieszkającej w domu dziecka, którą pewnego dnia adoptuje gorylica. Jonna początkowo obawia się dziwnej, nietypowej mamy, ale szybko odkrywa, że łączy ich wielka więź. Tymczasem inne dzieci chcą bohaterkę uratować, a w sprawę mieszają się też lokalne władze, które mają własne plany dotyczące domu dziecka.

Film familijny dla dzieci 5+.

„Pamiętniki Tatusia Muminka”

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości,       a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił!

Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?

Chwałowice

Antoniów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content