Cykliści zawitali do Dąbrówki

W niedzielę 04.06.2023 r. odbył się Podkarpacki Rajd Rowerowy.

Impreza miała charakter typowo turystyczny, co oznacza, że przejazd odbywał się w tempie rekreacyjnym. Jeśli chodzi o trasę, to rajd miał następujący przebieg: Stalowa Wola – Kotowa Wola – Zbydniów – Berdechów – Radomyśl nad Sanem – Nowiny – Czekaj Pniowski – Dąbrówka Pniowska – Czekaj Pniowski – Nowiny – Radomyśl nad Sanem – Berdechów – Zbydniów – Kotowa Wola – Stalowa Wola. Łączna długość trasy, wynosiła ok. 70 km. Start imprezy nastąpił z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego
w Stalowej Woli o godzinie 9:00. W peletonie jechało blisko dwustu rowerzystów.

Tradycyjnie już, w trakcie rajdu miał miejsce dłuższy postój w miejscowości Dąbrówka Pniowska. Rowerzyści najpierw dotarli do wideł Wisły i Sanu, a następnie skierowali się do pobliskiego Domu Ludowego, na terenie którego odbył się piknik. Na cyklistów czekał ciepły poczęstunek oraz słodkości przygotowane przez panie z KGW Dąbrówka Pniowska oraz pracowników GCK. Na placu Domu Ludowego rowerzyści mogli się posilić, odpocząć, a także wziąć udział w przeróżnych konkurencjach sportowych oraz zręcznościowych. Następnie peleton wróci tą samą trasą do Stalowej Woli, gdzie ok. godz. 16: 00 na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale.

Głównym organizatorem “Podkarpackiego Rajdu Rowerowego” był Powiat Stalowowolski, a partnerami wydarzenia byli: Gmina Radomyśl nad Sanem, Klub Kolarski “Sokół”, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Sponsorami rajdu byli: Elektrociepłownia Stalowa Wola, Thoni Alutec, Wtór-Steel, Restauracja McDonald’s Stalowa Wola.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy gościć na terenie naszej gminy tak liczną grupę rowerową. Serdecznie dziękujemy zarówno uczestnikom rajdu jak również organizatorom, sponsorom oraz wszystkim którzy wsparli nas w przyjęciu cyklistów na naszych ziemiach.

Tekst: P.B.

Zdjęcia: M.L.