AKTUALNOŚCI

Tydzień Bibliotek 2024

Rzeczyca Długa

W dniach 8-15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką wśród dzieci i dorosłych.

9 maja wybrałam się z wizytą do „zerówiaków” z PSP w Rzeczycy Długiej. Dzieciaki przywitały mnie z otwartymi ramionami  i uśmiechem na twarzy. Czytaliśmy bajki i bajeczki o bibliotece oraz książeczki z ukochanej przez dzieci serii „Samochodzik Franek”. Zerówiaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach a z pytaniami konkursowymi poradzili sobie świetnie! W dalszej części zajęć dzieciaczki wykazały swoje umiejętności taneczne. Na koniec naszego spotkania otrzymali coś „na ząb” Zarówno Pani jak i maluchy przyjęły mnie z ogromną serdecznością.

Radomyśl nad Sanem

Dnia 15.05.2024 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Radomyślu nad Sanem odwiedziły przedszkolaki wraz z opiekunami.

Dzieci podczas wizyty dowiedziały się o etapach powstawania książki i osobach pracujących nad książką zanim trafi ona do rąk czytelnika. Zapoznali się ze znaczeniem słów: autor, redaktor, wydawnictwo, ilustrator. Z wielkim zainteresowaniem słuchali czytane książeczki  przedstawiające powstanie książki.

Dzieci dowiedziały się również o głównych zasadach obowiązujących w bibliotece, pani bibliotekarka wytłumaczyła im jak można się do niej zapisać i otrzymać wyprawkę Mała książka – wielki człowiek oraz opowiedziała o bogatym bibliotecznym księgozbiorze.

Na koniec spotkania każde z dzieci otrzymało  kolorową zakładkę do książki.

Antoniów

21. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się w 2024 roku pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Autorką hasła jest Katarzyna Pawluk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Opolu, członek ZG SBP.

W dniach 14-15.05.2024r.bibliotekę odwiedziły dzieci z kl.0 z PSP w Antoniowie wraz z wychowawczynią.

Podczas zajęć uczniowie wysłuchali książek pt. „Franklin uczy się współpracy ”oraz „Zaproś krówkę na majówkę” Wiesława Drabika.

Podsumowaniem zajęć były prace plastyczne.

W trakcie spotkania nie zabrakło zagadek, zabaw oraz zajęć ruchowych przy muzyce .

Dziękujemy opiekunom i dzieciom za wspólnie spędzony czas .

W dniach 14-15.05.2024r. Bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Alternatywnego w Antoniowie.

Podczas zajęć wysłuchały książek pt. „ Wielka wycieczka do małego miasteczka” oraz  „Kłopoty z imieniem czyli przedstawienie” Wiesława Drabika. Podsumowaniem zajęć były pracę plastyczne.

Na koniec uczestnicy otrzymali zakładkę do książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content