AKTUALNOŚCI

Festyn Gminny

23 września w Chwałowicach odbył się tradycyjny festyn. Był formą podziękowania dla gminnych Kół Gospodyń, OSP, Ludowych Zespołów Sportowych oraz stowarzyszeń za ostatni rok współpracy
z samorządem naszej Gminy na rzecz lokalnej społeczności. Wójt Gminy Jan Pyrkosz wraz z Dyrektor GCK Teresą Lachowską dziękowali:

Kołom Gospodyń i Gospodarzy za aktywną działalność, wspaniałą pracę, energię, pomysły, kultywowanie naszych tradycji oraz kształtowanie tożsamości kulturowej mieszkańców naszej Gminy.

Stowarzyszeniom za efektywną i pożyteczną dla społeczności lokalnej działalność oraz korzystną dla mieszkańców współpracę z samorządem gminy.

Ludowym Zespołom Sportowym za aktywną działalność sportowo-rekreacyjną, reprezentowanie naszej Gminy na obiektach sportowych oraz wzbudzanie ducha sportu wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców.

Ochotniczym Strażom Pożarnym za ofiarną i pełną poświęceń służbę, gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy oraz zaangażowanie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Wśród gości, poza w/w grupami, znaleźli się Senator RP Janina Sagatowska, Minister Infrastruktury Rafał Weber, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Kamila Piech.

Mimo posępnej i chłodnej pogody deski sceny nie stygły. Wystąpiły grupy Sanowiślaczki oraz przedstawicielki Grupy Akrobatycznej „Artes” z Chwałowic, wspaniałą grą na akordeonie zachwycił Kacper Kuchno, wokalne umiejętności zaprezentowała Emilka Gębala, natomiast zespół “Casard Band” porywał publikę do tańca.

Wśród atrakcji znalazł się również emocjonujący pokaz kawaleryjski “Lanca/szabla” w wykonaniu Kowali z Borowa.

Organizatorzy zadbali o wyśmienite nastroje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Na placu wokół sceny pojawiły się dmuchane zjeżdżalnie, stoiska z zabawkami, animatorki dla najmłodszych oraz kuchnia polowa serwująca gorące dania.

Wśród sponsorów znaleźli się: Cecylia i Zenon Sajdowie, Mirosława i Piotr Rybowie, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Chwałowicach, Maria i Adam Majewscy oraz Krystyna i Ryszard Zbydniowscy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli organizację wydarzenia i wszystkim, którzy zechcieli do nas dołączyć nie zważając na pogodę🙂🙂☔️🌧

M.L.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content